0
(0)

قسمت ۴۰ | اصلاح رنگ و نور در سینما با هوتن حق شناس

توی قسمت چهلم پادکست عکاسی هیستوگرام با هوتن حق شناس راجع به تجربه ایشون به عنوان یک colorist یا کسی که وظیفه اصلاح رنگ و نور یک فیلم رو بر عهده داره صحبت میکنیم.

اقای حق شناس تجربه همکاری با افرادی مثل اصغر فرهادی، بهرام توکلی، ابراهیم حاتمی کیا و خیلی از فیلم بردارهای مطرح کشورمون رو در پرونده کاری خودش داره. پس اگر میخواید که یک دانش سطحی وکلی راجع به این حرفه پیدا بکنید، پیشنهاد میکنم که حتما این قسمت رو گوش بدید.

توی این قسمت با ایشون راجع به موضوعاتی مثل تفاوت colour correction و grading صحبت میکنیم. علاوه بر این از ایشون این سوال رو پرسیدیم که به نظر شما چند درصد از کاری که انجام میدید علم هست و چه درصدش هنر؟

هوتن حق شناس کالریست

تعریف LUT چیست و کاربردش در اصلاح رنگ و نور چیست؟

توی این گفت و گو صحبت از LUT ها هم شد. اگر علاقه به یادگیری بیشتر در این زمینه دارید پیشنهاد میکنم مطلبی کوتاهی که هوتن حق شناس راجع به تعریف و کاربرد LUT یا Look Up Table ها در وبلاگ شخصی خودش(۱۰ سال پیش!) منتشر کرده رو بخونید. این پاراگراف اولش که LUT هارو تعریف میکنه:

“Look Up Table مجموعه پارامتر های مختلف برای دیدن یک تصویر خام یا RAW  میباشد. برای توضیح بیشتر، تفاوتی که میان یک تصویر RAW در عکاسی و همانند آن در سینمایی وجود دارد این است که این LUT در فایل عکس شما ثبت میشود. اما در تصویر سینمایی کنار تصویر اصلی و به صورت جداگانه ثبت میشود. در عکاسی شما LUT  را با معرفی کردن فضای رنگی عکس (sRGB or Adobe RGB) و همینطور به همراه انتخاب Picture Style مانند انتخاب پروفایل پرتره یا منظره در عکس ثبت میکنید. در سیستم فایل سینمایی هم به همین ترتیب است اما تفاوت در اینجاست که شما در کنار فایل تصویر ثبت شده، یک فایل دیگر هم که همان LUT  باشد را دارید.”

منبع: کوتاه و مختصر درباره LUT

چه طور بود؟ 🤩

لطفا از ۱ تا ۵ ستاره یکی رو انتخاب کنید. اگر امتیاز مدنظرتون زیر ۵ ستاره است، لطفا توی بخش نظرات برامون دلیلشم بگید که اصلاح بشه 🙏🏼

میانگین امتیاز 📊 0 / 5. امتیاز دهندگان: 0

فعلا برای این مطالب امتیازی ثبت نشده است

لینک کوتاه این مطلب:

Comments (2)
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *