4
(1)

معرفی سیلویا گراو، عکاس اسپانیایی

 

سلف پرتره ای از سیلویا گراو، عکاس اسپانیایی
سلف پرتره ای از سیلویا گراو، عکاس اسپانیایی

سیلویا گراو عکاس و کارگردان اسپانیایی است که در حال حاضر در شهر لس آنجلس آمریکا زندگی میکند. سیلویا گراو در سن ۱۸ سالگی تصمیم به انصراف از دانشگاه هنر گرفت تا فعالیت های هنری اش را به صورت حرفه ای ادامه بدهد. مدتی بعد از این تصمیم، آثار سیلویا گراو توجه رسانه های بین المللی زیادی همچون Vice یا The Huffington Post را به خود جلب کرد و همین امر باعث سرعت گرفتن بیش از پیش فعالیت های هنری سیلویا گراو شد. این رشد تا جایی ادامه یافت که یک سال بعد، سایت معتبر فیلیکر، سیلویا گراو را به عنوان یکی از عکاس آینده دار زیر ۲۰ سال معرفی کرد. در پی این موفقیت، راه برای نمایش و فروش کارهای سیلویا گراو در آمریکا به روی وی باشد. در نتیجه ای نمایشگاه ها، سیلویا گراو فرصت این را داشته است که با شرکت هایی همچون Elastic, Prologue و Imaginary Forces همکاری داشته باشد تا برای نهاد هایی مثل شبکه HBO و CBS و یا برندهای مثل Lexus و Concord Music کار تولید محتوا انجام بدهد که با توجه به سن اندک وی، موفقیتی مثال‌زدنی به حساب می‌آید.

وی درباره تاریکی و حس ناراحتی ای که در عکس هایش پیداست اینطور می‌گوید که ناراحتی، بخش بزرگی از زندگی اش است و این در حالیست که در زندگی روزمره اش، انسانی است که همیشه لبخند به لب دارد ولی با این حال این ناراحتی انکار ناپذیر است. سیلویا گراو این انکارناپذیری تلخی زندگی را به وجود همیشگی و تفکراتش به مسئله مرگ تشبیه میکند. وی عکس هایش را نتیجه مستقیم بخش تاریک زندگی اش و تلاشش برای شنیده و دیده شدن میداند و معتقد است که در این دیده شدن همانقدر آزادی و رهایی یافت می شود که اسارت موجود است.

 

عکس فوق را شاید بتوان معروف ترین عکس سیلویا گراو نامید که در آن عکاس به شکلی هوشمندانه از تکنیک Photo Manipulation برای انتقال حسی خاص بهره گرفته شده است. حس ناآرامی یا بی قراری ای که عکاس به کمک امواج دریا سعی در انتقال آن را دارد، به کمک ادیت به خصوصی که از آن استفاده کرده است به شکل دوچندانی به مخاطب منتقل می‌شود که شاید همین امر دلیل موفقیت این عکس سیلویا گراو باشد. در ادامه چند عکس دیگر از این عکاس را با هم مشاهده میکنیم.

چند عکس از سیلویا گراو

 

 

اگرچه اینطور به نظر میرسد که سیلویا گراو همچنان در حال صیقل دادن استایل شخصی خویش است اما میتوان پیشرفت را در کارهای این عکاس جوان به روشنی مشاهده کرد. در ادامه فعالیت های هنری اش، سیلویا گراو رو به کارگردانی و تولید موزیک ویدیو هم آورده است، اما نه هر ویدیویی. در ادامه یکی از کارهای ویدیویی این هنرمند را مشاهده میکنیم:

 

چه طور بود؟ 🤩

لطفا از ۱ تا ۵ ستاره یکی رو انتخاب کنید. اگر امتیاز مدنظرتون زیر ۵ ستاره است، لطفا توی بخش نظرات برامون دلیلشم بگید که اصلاح بشه 🙏🏼

میانگین امتیاز 📊 4 / 5. امتیاز دهندگان: 1

فعلا برای این مطالب امتیازی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *