مسابقه های عکاسی فرصت مناسبی اند برای تمرین بهتر شدن در edit عکس ها و این یکی از مهم ترین مهارت های یک عکاس‌ است. ادیت کردن فقط به معنی ویرایش کردن عکس ها به کمک نرم افزارهای ویرایش عکس مثل فوتوشاپ یا لایت روم نیست. ادیت کردن در اینجا به معنای فرآیند شناسایی و انتخاب بهترین عکس های خودمان است چراکه یافتن این بهترین عکس همیشه کاری ساده نیست و اغلب نیاز به بررسی دقیق دارد.

ششمین دوره مسابقه عکاسی اعتکاف

با توجه به شرایطی که ویروس کرونا در کشور ایجاد کرده، طبیعتا امسال امکان عکس برداری از مراسم اعتکاف وجود نخواهد داشت ولی این فرصت مناسبیه تا عکس هایی که در سال های گذشته از این مراسم ثبت کردید رو بازنگری بکنید.

برای شرکت در این مسابقه میتونید وارد سایت etekaffestival.ir بشید یا عکس هارو به آدرس ایمیل etekafqom@gmail.com ارسال کنید.

مهلت شرکت در این مسابقه ۲۰ ام اردیبهشت است. جوایز این دوره نیز بشرح زیره:

به نفر اول لوح افتخار جشنواره و مبلغ ۲ میلیون تومان، نفر دوم لوح افتخار جشنواره و مبلغ ۱ و نیم میلیون تومان و نفر سوم لوح افتخار جشنواره و مبلغ ۱  میلیون تومان پرداخت می‌شود.

سعید فرجی، مهران مافی بردبار و محمدصادق حیدری سه داوری هستند که دبیر این جشنواره، امیر حسامی نژاد، برای داوری عکس های شرکت‌کنندگان جشنواره اعتکاف معرفی کرده.

قوانین مسابقه عکاسی اعتکاف

۱. ﺷﺮﮐﺖ در این ﻓﺮﺍﺧﻮﺍن ﺑﺮﺍی ﺗﻤﺎم ﻋﮑﺎﺳﺎن حرفه‌ای و آﻣﺎﺗﻮر آزﺍد ﺍﺳﺖ.

۲. هر عکاس می‌تواند ﺑﺎ ﺣﺪﺍﮐﺜﺮ  12 ﺍﺛﺮ به‌صورت ﺗﮏ ﻋﮑﺲ در ﺍﯾﻦ روﯾﺪﺍد ﺷﺮﮐﺖ ﮐﻨﺪ.

۳. کیفیت عکس‌ها باید برای استانداردهای چاپ افست قابل‌قبول باشد. ضلع کوچک اندازه عکس‌ها می‌بایستی حداقل 30 سانتیمتر و با رزولوشن 300Dpi  باشد.

۴. عکس‌ها می‌تواند به‌صورت رنگی و یا سیاه‌وسفید ارائه گردد.

۵. عکس‌های دست کاری شده از مرحله انتخاب حذف می‌شود.

۶. تغییرات در عکس فقط در محدوده اصلاح رنگ و نور(ویرایش و پردازش برای چاپ) لازم است. ویرایشی که منجر به مخدوش شدن اصالت و محتوای عکس شود، قابل‌قبول نخواهد بود. در صورت لزوم تمام عکاسان راه‌یافته به مرحله نهایی، موظف هستند اصل فایل را جهت بررسی به دبیرخانه مسابقه ارائه دهند.

۷. درج هرگونه امضا، قاب، واترمارک، تاریخ، لوگو و… روی عکس، منجر به حذف اثر از مسابقه خواهد شد.

۸. لازم است شرکت‌کنندگان به همراه عکس‌های ارسالی، یک فایل Word ورد، حاوی مشخصات صاحب اثر (نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تلفن همراه) و همچنین مشخصات هر عکس شامل کپشن کامل (‌تاریخ عکس‌برداری، عنوان، نام مکان یا افراد و…) را ارسال کنند.

۹. شرکت در فراخوان و ارسال عکس به‌منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌ها توسط شرکت‌کننده است. در صورت اثبات خلاف این امر، عواقب حقوقی و جزایی آن بر عهده شرکت‌کننده خواهد بود.

۱۰. برگزارکننده نسبت به استفاده عکس‌ها در اقلام تبلیغاتی و کتاب عکس مجاز است.

۱۱. قوانین ذکرشده الزام‌آور و ارسال اثر به معنای پذیرش تمامی قوانین این فراخوان است. تصمیم‌گیری در مورد مسائل پیش‌بینی‌نشده به عهده برگزارکننده است.

۱۲. به‌تمامی صاحبان آثار راه‌یافته‌، گواهی پذیرش اعطا می‌گردد و همچنین به هر اثر راه‌یافته به نمایشگاه مبلغ یک‌میلیون ریال به‌عنوان حق التالیف تعلق می‌گیرد.

۱۳. در صورت چاپ کتاب به‌تمامی صاحبان آثار راه‌یافته ، یک نسخه از آن کتاب اعطا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *