5
(2)

دانلود نسخه انگلیسی کتاب عکاسی برای تماشا یا Exhibiting Photography از شرلی رید

یکی از سوال هایی که برای اکثر عکاسان پیش میاد این است که چه طور میتونن عکس های خودشون رو در قالب یک نمایشگاه عکس به نمایش در بیارن و این فرصت رو برای علاقمندان به تهیه عکس ها ایجاد بکنن که با کارهاشون بیشتر آشنا بشن و در صورت تمایل، عکس هاشون رو خریداری بکنند. شرلی رید (Shirley Read)، نویسنده کتاب Exhibiting Photography این کتاب رو با هدف پاسخ دادن به سوال هایی از این دست تالیف کرده. شرلی رید در مقدمه این کتاب دلیل نگارش کتاب عکاسی برای تماشا رو اینطور عنوان کرده که نبود منبع مناسبی برای هدایت و ترغيب دانشجويان رشته عكاسی به برگزاری نمايشگاه در دوران تحصيل و پس از آن مولف رو به نوشتن این کتاب واداشت.

این کتاب در سال ۱۳۹۳ توسط خانم الهام محمدنژاد به فارسی ترجمه شد و توسط نشر سمت در ۱۰۰۰ نسخه به چاپ رسید. محمد خدادادی مترجم زاده در مقاله ای که در سال ۱۳۹۴ چاپ شد ترجمه این کتاب رو مورد تحلیل و بررسی قرار داد که این مقاله رو میتونید از اینجا مطالعه کنید. در رابطه با کاستی های این کتاب، آقای مترجم‌زاده به این موضوع اشاره کردند که با توجه به اینکه عنوان انگلیسی این کتاب Exhibiting Photography است، انتخاب نام فارسی «عکاسی برای تماشا» توسط مترجم شاید چندان انتخاب درستی نبوده چراکه منظور مولف رو به صورت کامل منتقل نمیکنه. علاوه بر این، مترجم‌زاده به این موضوع اشاره کرده که در نسخه فارسی این کتاب عنوان توضیح دهنده‌ی «راهنماي عملي براي يافتن مكان و نمايش آثـار شـما، و هـر موضوع مربوط به آن» نیز به کار گرفته نشده.

منبع: مقاله محمد خدادادی مترجم‌زاده
لینک دانلود کتاب عکاسی برای تماشا اثر شرلی رید

Download 

چه طور بود؟ 🤩

لطفا از ۱ تا ۵ ستاره یکی رو انتخاب کنید. اگر امتیاز مدنظرتون زیر ۵ ستاره است، لطفا توی بخش نظرات برامون دلیلشم بگید که اصلاح بشه 🙏🏼

میانگین امتیاز 📊 5 / 5. امتیاز دهندگان: 2

فعلا برای این مطالب امتیازی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.