5
(4)

مستند عکاسی

دانلود مستند در جست و جوی ویوین مایر

پرتره ویوین مایر عکاس
دانلود مستند ویوین مایر

ویوین دوروتی مایر ( ۱ فوریه ۱۹۲۶ – ۲۱ آوریل ۲۰۰۹) عکاس خیابانی آمریکایی بود. مایر چهل سال بعنوان پرستار بچه و بیشتر در محله نورت شور شیکاگو کار و عکاسی را در اوقات فراغت خود پیگیری می کرد. او در طول عمر خود بیش از ۱۵۰۰۰۰ عکس گرفت که بیشتر از مردم و معماری شهرهای نیویورک، شیکاگو و لوس آنجلس بود اگرچه به نقاط دیگر جهان هم سفر و عکاسی نموده بود.

در طول زندگی او عکسهایش ناشناخته و چاپ نشده باقی ماند و خیلی از نگاتیوهایش را هرگز چاپ نکرد. در سال ۲۰۰۷ یک کلکسیونر آمریکایی تعدادی از عکاسهای مایر را بدست آورد. در همان زمان دو کلکسیونر دیگر ران اسلتری و رندی پرو تعدادی دیگر از عکسها و نگاتیوهای او را در جعبه ها و چمدانهایش پیدا کردند. عکسهای مایر اولین بار در ژوئیه ۲۰۰۸ بوسیله اسلتری در اینترنت منتشر شد اما با بازخورد کمی مواجه شد. در اکتبر ۲۰۰۹ ملوف بلاگ خودش را به منتخبی از کارهای مایر در سایت فلیکر متصل کرد که اینبار به سرعت همه گیر شد و هزاران نفر ابراز علاقه کردند و ستایش منتقدان و موج ابراز علاقه به کارهای مایر را در پی داشت. پس از آن کارهای مایر در آمریکای شمالی و جنوبی، اروپا و آسیا به نمایش گذاشته شد و زندگی و کارهایش سوژه کتابها و فیلمهای مستند شد.

منبع: صفحه ویکیپدیای ویوین مایر

دانلود مستند Platon

دانلود زیرنویس فارسی مستند Finding Vivian Maier در جست و جوی ویوین مایر

چه طور بود؟ 🤩

لطفا از ۱ تا ۵ ستاره یکی رو انتخاب کنید. اگر امتیاز مدنظرتون زیر ۵ ستاره است، لطفا توی بخش نظرات برامون دلیلشم بگید که اصلاح بشه 🙏🏼

میانگین امتیاز 📊 5 / 5. امتیاز دهندگان: 4

فعلا برای این مطالب امتیازی ثبت نشده است

این پست رو هم ببینید:   دانلود کتاب ویوین مایر: یک عکاس خیابانی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.