5
(3)

بررسی تحلیلی ویرایش عکس های ورلد پرس فوتو ۲۰۲۰

تاثیر ویرایش خوب در کیفیت نهایی یک عکس خبری

در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ نتیجه مسابقه عکاسی ورلد پرس فوتو World Press Photo سال ۲۰۲۰ مشخص شد. این مسابقه عکاسی در سال ۱۹۵۵ با هدف معرفی آثار برجسته ژانر عکاسی خبری در سطح جهانی شروع به فعالیت کرد.

در مسابقه عکاسی ورلد پرس فوتو World Press Photo سال ۲۰۲۰، ۴۲۸۲ عکاس از ۱۲۵ کشور دنیا نزدیک به ۷۴ هزار عکس به این مسابقه ارسال کردند تا کیفیت کار خود را محک بزنند.

اما آنچه که محسن رشیدی در این ویدیو به آن پرداخته، مسئله ایست که شاید در نگاه عکاسان تازه کار موضوعی چندان مهم به نظر نیاید ولی پس از تماشای این ویدیو میبینم که چه طور یک ویرایش خوب میتواند در کالبد عکس یک عکاس روح بدمد یا چه طور یک ویرایش ضعیف میتواند چشم بیننده را از آنچه که باید مرکز توجه باشد دور بکند.

 

عکس زیر توسط Farouk Batiche، عکاس خبری اهل الجزایر، در تاریخ May 21, 2019 در الجزایر ثبت شد که در آن عکاس مقاومت جوانان و دانشجویان الجزایری را در مقابل پلیس به تصویر کشیده است. Farouk Batiche برای این عکس برنده جایزه بخش Spot News مسابقه ورلدپرس فوتو سال ۲۰۲۰ شد.

چه طور بود؟ 🤩

لطفا از ۱ تا ۵ ستاره یکی رو انتخاب کنید. اگر امتیاز مدنظرتون زیر ۵ ستاره است، لطفا توی بخش نظرات برامون دلیلشم بگید که اصلاح بشه 🙏🏼

میانگین امتیاز 📊 5 / 5. امتیاز دهندگان: 3

فعلا برای این مطالب امتیازی ثبت نشده است

لینک کوتاه این مطلب:

این پست رو هم ببینید:   نامزدهای جایزه عکاسی خبری World Press Photo 2019 معرفی شدند
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *